Fudbal

AC Milan ostao bez plasmana, Lajpcig ispao u poslednjoj minuti, Seltik preživeo

betis

Fudbaleri Olimpijakosa nastavljaju takmičenje u Ligi Evrope pošto su u direktnom obračunu u Atini pobedili Milan sa 3:1.

Veliki uspeh grčkog kluba i velika radost na stadionu. Naime, italijani su sve do 60. minuta imali rezultat koji ih vodi dalje, a onda je krenula goleada.

Olimpijakos je poveo u 60. minutu, ali im je i dalje bio potreban još jedan gol koji ih vodi u osminu finala. Samo 10 minuta kasnije Zapata pogađa svoju mrežu i dovodi svoj klub u problem.

Svega 3 mintua kasnije isti igrač ispravlja svoju grešku i vraća svoj klub na put osmine finala, pošto i sa jednim golom minusa iz ovog duela italijanski klub ima prolaz.

Međutim, u 81. minutu Abate pravi prekšaj u kaznenom prostoru, a veliku šansu sa penala koristi Fortunis koji je na kraju odveo svoju ekipu u nastavak takmičenja.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

U Grupi B, koju čine Salcburg, Lajpcig, Seltik i Rozenborg bilo je uzbudljivo do samog kraja. Salcburg je odavno obezbedio prvu poziciju, tako da je bila jedina dilema da li će dalje Seltik ili Lajpcig.

Lajpcig je kod kuće igrao sa Rozenborgom i vodio je sve do pred kraj, kada je norveški tim preko Reginuisena izjednačio u 86. minutu.

Tom golu su se najviše obradovali navijači Seltika u Glazgovu, koji su kod kuće izgubili od Salcburga sa 2:1. Munas Dabur u 67. i Fredrik Gulbrandsen u 78. minutu bili su strelci za Austrijance koji su tako grupnu fazu završili sa maksimalnih 18 bodova.

Seltik je u poslednjim sekundima posle promašenog penala ipak preko Nčama uspeo da smanji na 1:2 i tako se barem malo iskupi za loš utisak koji su ostavili u ovom meču.