Evropski fudbal

Ajaks osvojio Superkup Holadnije – Tadiću trofej!

FOX Sports Asia Ajax star Dusan Tadic
FOX Sports Asia

Fudbaleri Ajaksa osvojili su prvi trofej u novoj sezoni. U Amsterdamu u holandskom Superkupu pobedili su ekipu PSV-a sa 2:0.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić u ovom meču je predvodio Ajaks u ulozi kapitena, a ono što je na veliku radost stvih, upravo je naš igrač podigao ovaj trofej!

Da rezimiramo, Ajaks je bio bolji protivnik rivalu, a pre svega utakmicu su započeli pretnjom po gol PSV-a kada je lopta već završila u mreži. Ajaks je poveo već u prvom minutu preko Dolberga.

U drugom poluvremenu u strelce se u 53. minutu upisao i bivši igrač Mančester junajteda, Holanđanin Dejli Blind. Imao PSV svoje šanse, ali je prvak Holadnije dominirao tokom celog meča.

Fudbaleri Ajaksa odbranu titule u prvenstvu počinju naredne subote kada gostuju ekipi Vitesea, dok PSV ide u goste Tventeu.