Fudbal

Ajtraht prošao dalje! Sudijska greška, gol Kostića iz ofsajda

Ajntraht Frankfurt

Ekipa Ajtrahta iz Frankfurta savladao je Benfiku kod kuće rezultatom 2:0. Presudan momenat bio je gol srpskog igrača koji je postigao gol iz ofsajda

Mijat Gaćinović je u 37. minutu je šutirao sa oko 20 metara i pogodio je levu stativu, nakon čega se lopta odbila do Filipa Kostića koji je iskoristio šansu i plasirao loptu u gol, greškom linijskog sudije koji nije podigao zastavicu na sreću navijača u Komercbank areni.

Fudbaleri Benfike su se bunili, ali VAR ne postoji u Ligi Evrope, već samo u Ligi šampiona. Tim iz Portugala je i dalje imao rezutatsku prednost, s obzirom da je prvi meč završen 4:2. Ali domaći su u tom trenutku bili u velikom naletu. Drugi gol koji je rešio meč postigao je Sebastija Rode u 67. minutu na asistenciju hrvatskog reprezentativca Ante Rebića.