Evropski fudbal

Bajern u velikom stilu odbranio titulu šampiona

budens

Fudbaleri Bajerna odbranili su titulu šampiona Nemačke, pošto su u utakmici poslednjeg kola Bundeslige savladali ekipu Ajntrahta sa 5:1.

Koman doveo je domaćina u vođstvo u 7. minutu, a Haler je izjednačio na početku drugog dela. Ova vest je donela kratku radost ekipi iz Dortmunda koja je savladala Menhengladbah u gostima, ali ipak su završili na drugom mestu, sa dva boda manje od Bavaraca.

Samo tri minuta trajala je strepnja domaćih navijača, a onda je usledila prava serija Bajerna.

Alaba i Sančes su u pet minuta osigurali trijumf i titulu, a onda su na scenu stupili “Betmen i Robin” – Riberi i Roben golovima su se oprostili od Minhena i kluba u kojem su proveli najbolje godine u karijeri.

U Ligu šampiona će Lajpcig, zajedno sa Dortmundom i Bajernom, ali i Leverkuzen, koji je završio sezonu na sjajan način, pobedivši Hertu u Berlinu 5:1.

Menhengladbah će u Ligu Evrope, kao i Volfsburg, koji je bukvalno pregazio ekipu Augsburga 8:1, dok je Ajntraht, zahvaljujući porazu Hofenhajma u Majncu 4:2, obezbedio kvalifikacije za Ligu Evrope.