Fudbal

Časni oproštaj od Lige šampiona – Fudbaleri Crvene zvezde poraženi od PSŽ-a 1:4

Psž

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su završili učešće u Ligi šampiona. Poraženi su od PSŽ-a u Beogradu rezultatom 1:4.

Ne možemo reći da nismo krišom očekivali još neku senzaciju posle one sa Liverpulom, ali sa druge strane opet svesni jačine protivnika i situacije u grupi “smrti”.

PSŽ je opravdao ulogu favorita, ali “crveno-beli” nisi ostali dužni, te su postigli pogodak u drugom poluvremenu i smanjili rezultat na 1:2.

Stastala je Crvena zvezda kroz utakmice Lige šampiona i pokazala da može da se nosi sa najjačim protivnicima u svetu fudbala.

Utakmicu je posmatralo 55.000 navijača na stadionu “Rajko Mitić”.

Kavani je doveo Pariz u vođstvo već na startu; 9.minut, a na pauzu se otišlo pogotkom Nejmara u 40. za konačnih 0:2 posle 45. minuta igre.

Drugo poluvreme je počelo velikim pritiskom Crvene zvezde. Marko Gobeljić je u 56. minutu postigao izuzetno lep gol i smanjio rezultat na 1:2.

Zvezda se dobro nosila u nastavku igre, ali prelomni 74 .minut je rešio pobednika. Na centaršut Anhela di Marije naskočio je Markinjoš i pogodio mrežu. Za konačnih 1:4 Mbape je na asistenciju Nejmara u sudijskoj nadoknadi i overio prvo mesto u grupi C.