Fudbal

Čelsi nakon penala izbacio Ajntraht za veliko FINALE sa Arsenalom

čelsi
EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poraženi od Čelsija posle penala u polufinalu Lige Evrope.

Posle 120 minuta igre na semforu je bilo 1:1, što je značilo da će se pristupiti jedaneastercima. Tamo su domaći fudbaleri imali više smirenosti, a kao heroj istakao se golman Kepa Arisabalaga, koji je odbranio dva ključna penala.

Čelsi će u velikom finalu igrati protiv Arsenala, koji je ukupnim rezultatom 7:3 eliminisao Valensiju. Finale je na programu 29. maja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Jović ponovo strelac

Domaći fudbaleri su poveli već u 28. minutu i najavili sjajnu utamicu, čiji tempo je sve više rastao. Već na startu drugog dela meča, u 49. minutu mrežu domaćih, kao u prvom duelu trese srpski fudbaler Luka Jović na asistenciju Mijata Gaćinovića.

Međutim, isti rezultat je ostao nakon regularnog dela utakmice i produžetaka, te se prešlo na penale. Domaći su bili bolji, te će se naći u velikom finalu sa još jednim klubom iz Londona – Arsenal.

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u finale ovogodišnjeg ciklusa Lige Evrope pošto su i u revanš meču polufinala bili bolji od Valensije (4:2).

“Tobdžije” su porvi meč u Londonu dobile sa 3:1, konačno, bilo su bolji i efikasnijni tim i na Mestalji pa će prvi put igrati za pehar u ovom takmičenju.

Odlične partije prilazali su strelci za londonski klub, Pjer-Ajmerik Obamejang, koji je postigao het-trik, kao i Aleksander Lakazet koji je osim gola u 50. minutu asistirao kod prvog gola Engleza.