ABA Liga

Crvena Zvezda demolirala Krku u gostima

czv

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su 14. pobedu u regionalnom takmičenju, pošto su u Novom Mestu savladali Krku 96:66.

Ekipa Milana Tomića od starta je nametnula svoj stil i jakom odbranom u prvoj četvrtini ostavili su protivnika na svega 13 poena, a u drugoj na 18 i tako na poluvreme otišli sa 19 poena razlike.

U trećoj četvrtini domaćin je pružio otpor, i pobedio u toj cetvrtini 23:17, ali su u poslednjih 10 minuta stvari došle na svoje mesto. Zvezda je ponovo stisla odbranu, primila samo 12 poena i rutinski privela meč kraju za konačnih +30.

Kod gostiju vrhunsku partiju odigrao je Marko Kešelj, koji je postigao 20 poena, uz šut za tri poena 6/7. Sjajan je bio i Boriša Simanić sa 17 (3/4 za tri), takođe dvocifreni su bili i Stratos Perperoglu i Filip Čović sa 11 poena.

Kod domaćina Jure Balažić bio je najefikasniji sa 13 poena, jedan više od Jure Lalića.

Zvezda ostaje lider sa svih 14 pobeda, dok je Krka 10. sa skorom 4-10.