Fudbal

Crvena zvezda poražena u Italiji od Napolija sa 3:1

Crvena zvezda liga šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde ostali su bez šansi za prolaz jer su u petom kolu Lige šampiona poraženi od Napolija – 3:1 (2:0).

Zvezda nije uspela da priredi možda novo iznenađenje ili možda partiju iz prethodnog dela takmičenja kada su remizirali sa Napolitancima. Ovako su izgubili šanse da se nađu u osmini finala elitnog takmičenja.

Ostaje mogućnost da prođu u Ligu Evrope kao trećeplasirani iz grupe, ali zato u poslednjem kolu moraju da pobede Pari Sen Žermen na svom terenu.

Utakmica je počela očekivano – veliki pritisak domaće ekipe je nastao, a do vođstva su Napolitanci došli već u 11. minutu preko Hamšika. Iako su domaći rano došli do vođstva presing nije popustio, te se ponovo takva igra isplatila u 33. minutu kada je Mertens pogodio za 2:0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Zvezda je u drugom delu igre izašla iz grča u koji ih je stavio Napoli svojim presingo, pa je slobodnija igra donela i nekoliko prilika. Međutim Napoli sa akcijama i potragom za novim golom nije posustao, pa je Metrens ponovo zatresao mrežu.

Zvezda je ipak došla do gola i to sjajnom akcijom Marka Marina uposlivši Bena koji je sproveo loptu u mrežu.

Zvezda je poslednja u grupi sa četiri boda.