Domaći fudbal

DERBI Crvena zvezda na korak od titule, poraz Partizana

Superliga

Crvena zvezda pobedila je Partizan u 160. Večitom derbiju rezultatom 2:1. Oni su ovom pobedom nad najvećim rivalom se približili još jednoj tituli

Utakmica je bila rešena tek u drugom poluvremenu, s obzirom da je u prvih 45 minuta viđena veoma slaba igra bez golova i ozbiljnih prilika na obe strane.

Crveno-beli su u drugom poluvremenu bili mnogo konkretniji, a poveli su u 60. minutu, kada je precizan sa sa bele tačke bio El Fardu Ben.

Aleksa Vukanović je u 80. minutu duplirao prednost Crvene zvezde, nakon centaršuta Mirka Ivanića sa leve strane i sa desetak metara zatresao mežu Vladimira Stojkovića.

Rikardo Gomeš je iz jedanaesterca u 89. minutu postavio konačan rezultat. Marko Marin je faulirao Sašu Zdjelara u šesnaestercu, sudija je dosudio jedanaesterac, a Gomeš bio precizan i tako ublažio poraz svog tima.