ATP

Đoković zaustavljen u polufinalu turnira u Dohi

novak

Odigran je vrhunski meč između Novaka i Bautiste Aguta, u kome je na žalost poražen srpski teniser rezultatom 1:2 u setovima.

Veoma kvalitetan tenis se mogao gledati u meču Novaka Đokovića i Roberta Bautiste Aguta u polufinalu turnira u Dohi, a na kraju je, nakon dva sata i 35 minuta igre, španski teniser izašao kao pobednik rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:4).

bautista agut vs djokovic

Tennis World USA

Novak je imao više šansi da dobije ovaj duel, vodio je s 1:0 u setovima, čak je ispustio brejk prednosti u drugom setu, nakon čega je razbio reket, kasnije se ušlo u taj-brejk, ali Novak nije uspeo da završi set, a ujedno i pobedi u meču. Španac je bio smireniji, držao je viši ritam igre u trećem setu i zasluženo stigao do pobede, i prvog ulaska u finale turnira u Dohi.

Bilo je zadivljujućih poena na meču, navijači su mogli da uživaju gledajući. Đoković je već na startu sezone spreman da pokazao odlične poteze i poene, ali zabrinjavajuće je što je izgubio od realno slabijeg protivnika koji mu do sada nije uzeo ni set.

Bautista Agut će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Tomaš Berdih – Marko Čekinato.