Fudbal

Ekipa Ajaksa vrhunskom igrom savladala Juve u sred Torina

Ajaks

Nakon 1:1 u Amsterdamu, Ajaks je fenomenalnom igrom slavio sa 2:1 u Torinu i ukupnim rezultatom 3:2 ušao među četiri najbolja tima.

Juventus je na početku meča bio bolji, Kristijano Ronaldo je najpre postigao gol glavom za 1:0 u 28. minutu. On je zakucao loptu u mrežu nakon centaršuta Miralema Pjanića, tada se već mislilo da Ajaks ima male šanse za prolazak.

Gosti su veoma brzo dali odgovor na gol Juventusa, samo šest minuta kasnije Van de Bek se našao na dobrom mestu nakon slabog šuta Zijeha, i rutinski ubacio loptu u gol domaćina.

Ajaks je imao šanse da mnogo ranije okonča ishod utakmice, međutim sjajni Šćesni na golu Juventusa to nije dozvolio.

U drugom poluvremenu Ajaks je preuzeo totalnu inicijativu, mnogo su šansi ispustili Holanđali, ali je samo pitanje bilo kad će postići drugi gol. I to se desilo u 67. minutu posle izvođenja kornera. Šene je centrirao i pogodio De Ligta, koji je glavom ubacio loptu koja se odbila od prečku i ušla u gol.

Holanđani su uspeli da postignu i treći gol, Zijeh je postigao veoma lep gol, međutim poništen je pošto je bio za malo u ofsajdu.