Evropski fudbal

“El Klasiko” – Barselona ponizila Real Madrid

Barselona-Real Madrid, El Klasiko

Fudbaleri Barselone deklasirali su velikog rivala Real Madrid sa 5:1 na domaćem terenu u desetom kolu LaLige.

Barselona je definitivno bila bolja tokom gotovo celog meča, a najveću ulogu u pobedi imao je urugvajski napadač Luis Suares.

Famozni El Klasiko je tačno posle 3.692 dana, odnosno 11 godina, odigran bez Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.

Real Madrid je već u 11. minutu primio gol, a strelac je bio Kutinjo. Nedugo zatim Luis Suares je oboren od strane Rafaela Varana u kaznenom prostoru Reala i sudija je ispravno dosudio penal.

A penal je realizovao upravo Suares i duplirao prednost svoje ekipe.

Madriđani su preuzeli inicijativu nakon drugog primljenog gola, a tračak nade doneo je Brazilac Marselo koji je smanjio rezultat na 2:1.

Katalonci nisu poklekli već samo nastavili u još jačem ritmu – Suares je u 75. minutu ponovo bio precizan sa jedanaest metara, ali ovoga puta glavom – iz mesta, bez skoka.

Isti igrač krunisao je svoju fantastičnu partiju u 83. minutu, posle velike greške Serhija Ramosa- za velikih 4:1.

Na konačnih 5:1 je postavio Arturo Vidal i verovatno predočio otkaz treneru Reala Lopetegiju, koji je zabeležio novu katastrofu u LaLigi.