Evroliga

Evroliga rezultati: Moskovsi CSKA srušio Real u Madridu

CSKA

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su Real Madrid u desetom kolu Evrolige na gostovanju sa 93:88.

Moskovljani su upisali devetu pobedu u deset mečeva i naneli drugi poraz Realu, koji je ponovo poražen nakon što ga je u prethodnoj rundi savladao Olimpijakos.

Iako je CSKA gubio na poluvremenu, ipak u trećoj četvrtini uspeli da dođu do vođstva koje nisu ispuštali do kraja utakmice.

Fantastični Fakundo Kampaco nije bio dovoljan da se Real izvuče. Argentinac je meč završio sa 24 poena, a pratili su ga Rudi Fernandes sa 18 i Felipe Rejes sa deset.

Kod gostiju odličan je bio Kori Higins, koji je takođe imao 24 poena. Vil Klajburn je dodao 18, uz šest skokova, a 15 je imao Nando de Kolo, uz pet uspešnih dodavanja.