Fudbal

Firmino doneo pobedu Liverpulu protiv Porta!

Liverpul

Liverpul je sjajnom igrom protiv Porta stekao prednost od 2:0 pred revanš. “Redsi” su sada sve bliži svom drugom uzastopnom učešću u polufinalu Lige šampiona.

Liverpul je od starta meča krenuo u ofanzivu, što se i isplatilo u petom minutu, kada je Firmino sjajno uposlio Nabija Keitu, koji je nakon prijema šutnuo sa desetak metara i postigao pogodak. Nakon asistencije, Firmino je u 26. minutu je udvostručio prednost i tako potvrdio titulu najboljeg igrača na utakmici

Gosti su imali nekolicinu izglednih šansi. Musa Marega je imao odličnu šansu nakon kornera u prvom poluvremenu, takođe se smatra da su gosti oštećeni za penal u 31. minutu. Mane je na početku drugog poluvremena postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.