Evropski fudbal

“Građani” održali čas fudbala Čelsiju

siti

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Čelzi sa 6:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

„Građani” su pred svojim navijačima tokom cele utakmice bili izvanredni, svih 90 minuta su napadali i na kraju se ubedljivo revanširali Čelsiju za ubedljiv poraz iz prvog dela sezone.

Domaćin je do prednosti poveo golom Rahima Sterlinga u četvrtom minutu, da bi Serhio Aguero u 13. sjajnim udarcem sa oko 20 metara povisio na 2:0.

Samo šest minuta kasnije argentinski napadač je postigao svoj drugi gol, da bi Ilkaj Gundoan u 25. doveo „građane” do 4:0.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u tim trenucima, tako da je drugo poluvreme bila čista formalnost.

Siti je u 56. minutu preko Aguera iz jedanaesterca došao do 5:0, da bi konačan rezultat postavio Sterling u 80. minutu.