SP 2018

Hrvatska u finalu Svetskog prvenstva – Englezi poraženi u produžecima

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Svetskog prvenstva, pošto je u Moskvi pobedila selekciju Engleske sa 2:1 posle produžetaka

Engleska je povela golom Kirana Tripijea u petom minutu iz slobodnog udarca, ali je Hrvatska golovima Ivana Perišića u 68. i Marija Mandžukića u 109. minutu stigla do najvećeg uspeha u istoriji.

Engleska je igrala dobro prvi deo meča, pored vođstva preuzeli su inicijativu i nastavili da napadaju. U drugom poluvremenu uloge su se zamenile, Hrvati su krenuli da igraju mnogo bolje, a za to su i nagrađeni u 68. minutu meča, kada su došli do izjednačenja.

Do kraja meča i jedni i drugi su imali šanse da dođu do gola, ali ipak se otišlo na produžetke. U nastavku, Hrvatska je pokazala agresivnost u igri, imala inicijativu i konstantno napadala, da bi Mandžukić doneo gol za pobedu u 109. minutu.

Fudbaleri Hrvatske će se za titulu prvaka sveta boriti protiv Francuske.