Evroliga

Još jedna odlična igra Micića za novu pobedu Efesa

efes

Efes je kod kuće savladao Himki rezultatom 81:72 u okviru 18. kola Evrolige, a odličnu partiju za svoj klub upisao je Vasilije Micić.

Micić je sa 16 poena bio najefikasniji, uz šut 2/4 za dva poena, 3/6 za tri, 3/3 sa linije penala, osam asistencija i jednu ukradenu loptu.

Kod ekipe Himkija ni u ovoj utakmici zbog povrede nije igrao najbolji strelac Aleksej Šved, i tako su gosti upisali 11. poraz u sezoni dok je Efes došao do treće uzastopne pobede, 12. u sezoni Evrolige.

Domaća ekipa je već tokom prve četvrtine došla do dobre prednosti (23:14), ali su gosti pružili jak žestok otpor i stigli na minus dva (36:34).

U drugom poluvremenu, Efes je došao i do +17 (57:40), da bi u poslednjoj četvrtini priveo utakmicu kraju.

Pored Vase Micića istakli su se Adrijen Moerman, Brajant Danston i Džejms Anderson sa po 11 poena.

Najefikasniji u ekipi Himkija bio je Džordan Miki sa 14 poena i devet skokova, dok je srpski plejmejker Stefan Marković ubacio osam poena, uz tri skoka i asistenciju.