Fudbal

KAKAV PREOKRET: Amsterdam prvo slavio, potom plakao

talkSPORT
talkSPORT, Getty Images

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u finale Lige šampiona posle spektakularnog preokreta u Amsterdamu!

Totenhem je pobedio Ajaks 3:2, golom Lukasa Mure u poslednjoj sekundi nadoknade vremena na “Johan Krojf Areni”.

Photo by Dan Mullan/Getty Images

Klub iz Amsterdama je bio jednom nogom u FINALU posle prvih 45 minuta, jer su golovima Matijsa de Lihta i Hakima Zijeha vodili 2:0 i imali ukupno tri gola prednosti računajući minimalac iz prvog susreta u Londonu.

Totenhem je od starta drugog poluvremena preuzeo inicajativu koja se brzo isplatila, a junak je bio Lukas Moura.

Prvo je u 55. minutu sjajno završio kontranapad svog tima, a potom se u 59. minutu najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru i savladao golmana Ajaksa za 2:2.

Резултат слика за lucas moura
talkSPORT

U nadoknadi vremena obe ekipe su bile u prilici da postignu pogodak i kada je svima delovalo da će Ajaks uspeti da se odbrani i plasira u finale usledio je šok. Moura se izborio za prostor u šesnaestercu, primio pas koji je poslao Ali i pogodio za veliko slavlje svoje ekipe.

Totenhem će u finalu 1. juna u Madridu igrati protiv Liverpula, koji je u drugom polufinalu bio bolji od Barselone.