Fudbal

Kristiano Ronaldo het-trikom odveo Juventus u četvrtfinale!

Juventus

Juventus i Mančester Siti su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona. Stara dama je savladala Atletiko kod kuće 3:0 i tako dobila ukupnim rezultatom 3:2, dok je ekipa Sitija ostvarila ubedljivu pobedu protiv Šalkea 7:0.

Juve je odmah od početka počeo veoma ofanzivno. Poništen im je jedan gol Đorđa Kjelinija zbog faula Kristijana Ronalda nad golmanom Janom Oblakom, zatim u 27. minutu je Ronaldo postigao gol glavom, nakon asistencije Bernadeskog.

Do kraja prve polovine ekipa domaćih je imala dve dobre šanse, a Atletiko jednu preko Morate.

U drugom delu je Ronaldo ponovo upisao gol glavom, ovog puta nakon asistencije Kansela u 49. minutu. Juve je kasnije imao problema da napravi šanse, jedinu je imao Moize Ken u 81. minutu.

Par minuta kasnije je u šesnaestercu Federika Bernadeskija oborio Anhel Korea, a siguran sa bele tačke bio je Kristijano Ronaldo.