Fudbal

Liga Evrope: Veliki preokreti Milana, Salcburga i Sportinga

Liga Evrope UEFA

Izvandredno veče, a to je samo prvi deo, utakmica Lige Evrope. Milan i Sporting napravili su veliki preokret,  takođe i Salcburg, a bilo je i iznanađenja.

U Grupi A Bajer Leverkuzen je nadigrao AEK 4:2, iako su Kiprani poveli na početku. Cirih u zvršnici uspeo da dođe do minimalca protiv Ludogoreca 1:0.

U Grupi B Salcburg je preokrenuo protiv Seltika na 3:1 za vođstvo u grupi, dok je drugi Red Bulov tim Lajpcig bio ubedljiv nad Rosenborgom istim rezultatom u Trondhajmu.

Kopenhagen je savladao Bordo 2:1, i to golom u nadoknadi vremena, dok je Zenit na svom terenu došao do pobede protiv ekipe koja je bila bolja tokom celog meča Slavije iz Praga, 1:0.

Fenerbahče je kod kuće savladao Spartak iz Trnave sa 2:0, dok je zagrebački Dinamo iznenadio rezultatom 2:0 u Briselu protiv Anderlehta.

Arsenal je sa kombinovanim timom lako i ubedljivo savladao Karabag 3:0, dok je Sporting u triler završnici preokrenuo u Ukrajini protiv Vorskle sa dva gola u nadoknadi vremena za 2:1.

Milan je posle 60 minuta na baš dobre igre preokrenuo protiv Olimpijakosa na 3:1, a junak utakmice bio je  Patrik Kutrone, ujedno junak AC Milana.

Betis je ugostio luksemburški Didelanž koji je sačuvao svoju mrežu tokom prvog dela igre, da bi je španska ekipa pogodila tek posle 50 minuta. Betis je na kraju sa 3:0 stigao do prve pobede.