Fudbal

Liverpul bez mnogo poteškoća savladao Porto i plasirao se u polufinale

Liga šampiona

Tim Jirgena Klopa olako je pobedio domaći Porto. Oni su uspeli da odbiju silovite napade domaćina u startu i zatim efikasno odgovore, Porto – Liverpul: 1-4

Nakon poraza od 2:0 na Enfildu, Porto nije imao šta da izgubi i silovito krenuo od starta meča. Marega je u drugom minutu propustio ogromnu šansi, kada je glavom šutirao pravo u Alisona.

U 26. minutu Mane je posle dodavanja Salaha sa penala lako postigao pogodak. Najpre se činilo da je on bio u ofsajdu. Nakon konsultacija sa kolegama iz VAR sobe, sudija Makeli je priznao gol.

Od tada pitanje pobednika je bilo jasno. Igrači Porta su izgubili volju i žar koji su imali u startu, nastavak je tekao bez ikakvog pokušaja domaćina da unese neizvesnost u dalji tok meča.

Međutim bilo je golova u nastavku. Mohamed Salah je udvostručio prednost svog tima, nakon pasa Trenta Aleksander-Arnolda. Nedugo zatim je i Porto pokazao da ne želi da se obruka pred navijačima. Militao je bio strelac tog pogotka