Fudbal

Liverpul izbacio Bajern u gostima, Barsa deklasirala Lion!

Liga sampiona

Liverpul je sa tri gola i sjajnih 3:1 izborio plasman u četvrtfinale. Dok je Barselona u finišu meča golovima Mesija i Pikea slomila Lion koji je do tada pružao otpor.

Prvi gol u “Alijanc areni” postigao je Mane u 26. minutu. Prevario je dvojicu igrača Bajerna, zatim sjajnim driblingom i golmana Nojera, koji je mogao mnogo bolje reagovati u tom trenutku.

Bajern je zatim došao do izjednačenja nakon autogola Matipa. U nastavku gosti su bili mnogo bolji, ali nisu uspevali da razrade završnicu. U 69. minutu, pao je i drugi gol Liverpula. Strelac je bio Van Dajk koji je postigao pogodak glavom nakon izvođenja kornera. Ovo je bio i prelomni trenutak u rešavanju pitanja pobednika. Treći gol Engleza je bila samo potvrda prolaska u dalji krug takmičenja.

Barselona ubedljiva na Nou Kampu

Barselona i Lion su skoro do završnice vodili jedan veoma tvrd meč, iako je bilo očekivano da će domaća ekipa već na početku slomiti tim iz Francuske. Međutim tek u završnici duela, Barselona je potpuno slomila protivnika. Do 78. minuta Lion je imao minimalni zaostatak, ali nakon dva pogotka u tri minuta, Mesija i Pikea, utakmica je bila rešena. Ali tačku na susret stavio je Dembele, koji je samo nakon 16 minuta na terenu postigao pogodak.