Fudbal

LUDILO NA ENFILDU: Liverpul nokautirao Barsu! (VIDEO)

Liga sampiona

Liverpul je savladao Barselonu sa neophodnih 4:0 na Enfildu i tako se plasirao u finale Lige šampiona drugu sezonu uzastopno.

Luda noć na Enfildu donela je utakmicu sa četiri pogotka u mreži koliko je bilo potrebno “redsima” za još jedno evropsko finale.

(Peter Byrne/PA via AP)

Barselona je u meč ušla vrlo komotno, s obzirom na prednost od 3:0 koju nosili iz prethodnog meča. Međutim, lagodna igra ispostavilo se da je bila kobna po klub iz Katalonije.

Origi je u 7. minutu zatresao mrežu Barselone, te se igra već na startu meča preokrenula. Barselona je za cilj imala da nametne sporiji ritam i nekako da gurne loptu u mrežu preko prve linije napada – Mesi, Kutinjo, Suarez, i tako da okonča meč.

Međutim, buka na “Enfildu”, kao i napadačka taktika Jirgena Klopa dovela je Liveprul na mesto koje zaslužuje.

EPA-EFE/NEIL HALL

U drugoj deonici meča, Vajnaldum je u roku dva minuta dva puta zatresao mrežu i najavio veliku borbu za veliko finale.

Na samo deset minuta pre kraja, Liverpul izvodi korner na veoma lukav način i dovodi ceo stadion u stanje euforije. Velikih 4:0, a strelac ponovo Divok Origi.