ATP

Nadal počistio Federera sa šljake Rolan Garosa

nadal

Rafael Nadal, drugi teniser sveta, plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je posle tri seta (6:3, 6:4, 6:2) savladao Rodžera Federera.

Aktuelni šampion ovog turnira titulu će braniti protiv boljeg iz meča Novak Đoković – Dominik Tim.

Kada je reč o duelu Novaka i Tima, kiša je uzrok odlaganja meča za sutra. Tim je u prvom setu uništio Novaka, da bi mi Đoković vratio istom merom u drugom setu. Međutim, igra Novaka ne može se pohvaliti ovoga puta, te je u trećem setu izgubio brejk, a pauza zbog kiše je napravljena pri rezultatu 1:4 u korist Austrijanca. Teniseri su se na kraju drugog seta žalili na uslove, ali sudija je u tim momentima zanemario njihove žalbe.

Резултат слика за novak i tim
Novak Đoković Foto: Tanjug/AP

Meč između Španca i Švajcarca odigran je u veoma teškim uslovima, pošto je vetar umnogome smetao teniserima prilikom servisa i nameštanja kod udaraca.

Nadal odlično je krenuo meč i već na startu je napravio brejk. Federeru je teško išlo privikavanje na ovakve uslove i “car šljake” to je iskoristio.