Fudbal

Nema pobednika u prvom meču Boke i Rivera u finalu Kopa Libertadores

Boca

Fudbaleri Boke Juniors i River Plejta igrali su danas nerešeno 2:2 u prvoj utakmici finala Kopa Libertadores.

Prva utakmica finala, koja je bila pomerena za dan usled jakog pljuska i natopljenog terena stadiona „Bombonjera”, donela je mnogo uzbuđenja i neizvesnosti u kojoj se prvi put u istoriji bore dva najveća argentinska kluba za najznačajniji klupski trofej u Južnoj Americi.

Utakmicu je dobro započeo River i imao nekoliko odličnih prilika da dođe do prednosti u prvih pola sata igre, ali je mreža Boke ostala netaknuta.

Domaćin je u 34. minutu poveo preko Ramona Abile koji je s levog boka savladao Franka Armanija.

Tokom velikog slavlja na stadionu, usledio je šok, pošto je River odmah u narednom napadu izjednačio pogotkom Lukasa Prata.

BOCA

BOCA-RIVER/Indonesia News Live

Izgledao je da će se nerešenim ishodom otići na odmor, ali je Boka u prvom minutu sudijske nadoknade vremena postigla gol, a strelac je bio Dario Benedeto.

River je u 61. minutu došao do izjednačenja autogolom Karlosa Izikjerdosa koji je loše reagovao na centaršut iz prekida.

Drugi meč finala na programu je 24. novembra.