Fudbal

Nova pobeda! Ajaks sve bliži finalu Lige šampiona!

Liga šampiona

Ajaks bez stajanja nastavlja da napada trofej Lige šampiona. Večeras su u sred Londona, savladali Totenhem i slavili sa 1:0 (1:0)

Heroj večerašnjeg susreta definitivno je Doni van de Bek, on je postigao gol u 15. minutu. Nakon lepe akcije preko levog krila, Zijeh je iz sredine proigrao Van de Beka koji je rutinski hladnokrvo zatresao mrežu Ljorisa.

Ajaks nije stajao nakon gola, pritisak na domaćina nije prestajao. Dušan Tadić je kao i uvek bio ključ napada, a u 24. minutu je zamalo upisao asistenciju. Odlično je uputio pas Van de Beku, međutim i je on iz lepe šanse loše šutirao.

Za vreme presinga fudbalera Ajaksa, ekipa Totenhema nije se mogla videti, u prvom delu jedino su mogli zapretiti iz prekida. Nakon jednog prekida u 32. minutu se našalost Jan Vertongen povredio, pokušao je da dođe do lopte, međutim glavom je udario Tobija Alderverelda u glavu. Pri tom udarcu mu je pukao nos, pokušao je da se vratiti se na teren, ali malo je falilo da izgubi svest. Nakon što se sklonio sa terena počeo je da povraća.

U drugom poluvremenu Totenhem je igrao veoma staloženije sa manje grešaka, međutim je Ajaks iskusno čuvao posed i vrebao šanse iz kontranapada.

U 78. minutu Ajaks je imao najbolju šansu još od gola u prvog poluvremenu, Tadić je ponovo sjajno proigrao Nevesa, međutim je njegov šut završio na stativi.