Košarka

ORLOVI 10/10 pred Mundobasket – Još jedna pobeda u nizu, savladani Francuzi!

KSS

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedom je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je danas u poslednjoj proveri u Šengjangu trijumfovala protiv Francuske sa 61:56 (14:17, 9:15, 23:16, 15:8).

Ekipa Aleksandra Đorđevića je tako pripreme za Mundbasket završila s maksimalnim učinkom, iako je protiv Francuske u većem delu meča bila u zaostatku.

10/10, Srbija bez poraza

Ako računamo i prvi pripremni meč odigran sa ekipom Borca iz Čačka, Srbija je napravila niz od 10 pobeda od starta priprema. Bile su to teške utakmice, prvo protiv Litvanije, a onda i nekoli njih na Aropols Kupu – finale sa Grčkom.

Srbije je tako u pripremnim mečevima osvojila dva turnira, jedan u Grčkoj, jedan u Kini gde se igra Svetski šampionat, a počinje 31. avgusta, gde Srbija svoj prvi meč igra protiv Angole u 9:30.