Domaći fudbal

Partizan se napokon probudio, ubedljiva pobeda u Kruševcu!

Kup Srbije

Nakon dva uzastopna poraza u Superligi Srbije, ostavke trenera Zorana Mirkovića i sportskog direktora Ivice Ilieva, crno – beli su uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa Srbije.

Kao izvršilac družnost trenera Partizana bio je Žarko Lazetić. Partizan je uprkos svemu uspeo da pokaze da nisu skroz otpisani. Igra je bila mnogo bolja i efikasnija nego na prethodna dva meča, što je pokazao i rezultat – 4:0 u korist Partizana

Goran Zakarić bio je prvi strelac za goste u 31. minutu, nakon njegovog pogotka, domaća ekipa je skroz izgubila kompas. Zatim je usledio i prelep gol Danila Pantića iz slobodnog udarca pred kraj prve polovine meča.

U drugom poluvremenu ekioa Napretka je postigla gol u 64. minutu, ali je sudija Široki odlučio da uvaži intervenciju pomoćnika i dosudi ofsajd. U sledećem napadu, nakon centaršuta Nemanje Miletića, Mark Valijente je postigao pogodak glavom. Za konačnih 4:0 Rikardo Gomeš se upisuje kao strelac.