Fudbal

Pobeda za istoriju! Katar prvi put šampion Azije

katar

Fudbaleri Katara novi su šampioni Azije, pošto su u velikom finalu pobedili Japan sa 3:1.

Na stadionu u Abu Dabija fudbaleri koji su domaćini na narednom Svetskom prvenstvu stigli su do prve titule u istoriji.

Njihov protivnik Japan je i dalje rekorder na azijskom kontinentu sa četiri osvojene titule.

Katar je slavio golovima Alia Almoeza u 12., Abdulaziz Hatifa 27. i Akram Afifa iz penala u 83. minutu. Jedini pogodak za domaći sastav postigao je Takumi Minamino u 69. minutu.

Svetsko prvenstvo u fudbalu igra se baš u Kataru 2022. godine.

Katar je prethodno u polufinalu sa 4:0 deklasirao UAE, koji su se žalili zbog toga što je njihov rival navodno koristio igrače koje ne bi smeo.

Azijska fudbalska konfederacija je odluku da Katar može da igra, bez detalja, objavila manje od tri sata pre početka finalne utakmice.

Žalba je obuhvatala Alija Alomeza i Basama Al-Ravija, koji su rođeni van teritorije Katara, ali su dobili pravo nastupa za tu državu jer su im iz nje preci.