Domaći fudbal

Posle poraza od Liverpula, Crvena Zvezda ponovo zablistala!

Nakon poraza protiv Liverpula, Crvena Zvezda ponovo zablistala

Nakon serije pobedničkih mečeva u Superligi, Crvene Zvezda ostvarila je još jednu pobedu u nizu.

Ubedljivi poraz Crvene Zvezde protiv Liverpulu (0:4) izgleda da nije mnogo demoralisao ekipu crveno-belih. Aktuelni šampion i ovoga puta uspeo je da pokaže dominaciju na terenu.

Ovim postupkom Crvena Zvezda uspela je da uveća prednost u odnosu na njene pratioce na tebeli, Radničkog i Partizana.

Crveno-beli za sada imaju devet bodova više od drugoplasiranog Radničkog, 11 od Partizana, a čak 12 više od Čukaričkog.

Peta pobeda u nizu, a ukupno 12. ove sezone u Superligi, najviše duguje Milanu Pavkovu i Dušanu Jovančiću. Prvi gol postigao je Pavkov u 38. minutu odličnom reakcijom glavom na centaršut Veljka Simića, dok je drugi gol u 60. minutu postigao Jovanović uz sjajnu akciju sa Benom.

Vladan Milojević i ovoga puta nije imao na raspolaganju najjači sastav zbog povreda, ali to nije sprečilo ostali deo tima da pokažu još jedanput svoj kvalitet na terenu.

U tim se vratio Vujadin Savić, dok su opet izostali Milan Rodić i Marko Marin, a nije bilo ni Ričmonda Boaćija i Branka Jovičića.

Vodstvo crveno-belih moglo se desiti i 2 minuta ranije kada je Ben ostvario pogodak, ali je sudija procenio da je ipak udarac postignut iz ofsajda.

Naredni izazov Zvezdini fudbaleri imaće u sredu, kada im u goste dolazi OFK Bačka.

Mačva je ostala na 13 bodova iz 12 utakmica, a težak zadatak čeka ih u sredu, kada gostuju u Nišu.