Fudbal

Preokret i sjajn meč – PAOK : Spartak Moskva

Spektakularan meč odigran je u Solunu gde je domaći PAOK savladao moskovski Spartak 3:2, posle fantastičnog preokreta u prvom poluvremenu.

Moskovljani su iz dva šuta poveli 2:0 (Popov, Promes) već u 17. minutu, ali su se prerano počeli radovati trijumfu.

U 29. minutu srpski reprezentativac Aleksandar Prijović realizuje penal koji podiže PAOK “iz mrtvih”, da bi domaćin do poluvremena preokrenuo na 3:2 pogocima Limniosa i Pelkasa.

Fantastičnu šansu imao je PAOK da poveća prednost u 65. minutu. Prijović je servirao zicer Pelkasu, ovaj je istrčao sam ispred golmana Spartaka, prevario ga je, ali je promašio ceo gol sa ivice kaznenog prostora.

Spartak je imao idealnu priluku da pet minuta kasnije kazni domaćina. Hačeridi obara Luisa Adrijana u svom kaznenom prostoru, ali je golman PAOK Pashalakis odbranio šut Kvinsiju Premesu sa bele tačke.

Kakav će biti revanš meč videćemo za sedam dana u Moskvi!