Fudbal

PSV jedva do pobede, Dinamo, Apoel i Kopenhagen slavili u gostima

Ph: The Stadium Guide

PSV je u odličnom meču uspeo da slavio protiv Bazela sa 3:2 (1:1) i to u samom finišu meča.

Danski predstavnik Kopenhagen je do vođstva došao već u 18. minutu, kada je Sotiriu zatresao mrežu Nju Sejntsa, a u drugom poluvremenu Kopenhagen je samo potvrdio svoju dominaciju u 61. minutu utakmice za konačnih 0:2.

APOEL je slavio u Nikšiću protiv Sutjeske sa 1:0 nakon jedanaesterca koji je pogodio Di Vićenco na kraju prvog poluvremena, a do kraja utakmice se rezultat nije promenio.

Dinamo Zagreb je u Tbilisiju tek u drugom poluvremenu “završio posao”, pošto su Mislav Oršić u 67. minutu, odnosno Bruno Petković u 78. minutu iz penala, doneli svojoj ekipi veoma važnu pobedu od 2:0 pred revanš u hrvatskoj prestonici.

PSV – Basel

Резултат слика за psv basel

Holandski tim došao do vođstva već u prvoj polovini prvog poluvremena, da bi rezultat poravnao Ađeti u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

U nastavku drugog dela Bazel je preko Omara Alderetea preokrenuo rezultat na 1:2.

Lemers je tako u 89. minutu doneo novo izjednačenje, da bi potpuni preokret i pravu ludnicu među navijačima “Filipsovaca” stvorio Malen u drugom minutu sudijske nadoknade, pa će PSV putovati u Švajcarsku sa golom prednosti.