Fudbal

Real Madrid savladao Romu, Plzen do preokreta u Moskvi

Real Madrid

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u Rimu domaću Romu sa 2:0, u utakmici Grupe G u Ligi šampiona.

Obe ekipe su se i pre utakmice plasirale u osminu finala Lige šampiona.

Roma je u prvom poluvremenu bila dominantnija, napadala je, ali nisu uspeli da iskoriste brojne šanse.  Real je u nastavku bio bolji, u 47. minutu je iskoristio šansu, kada je gol postigao Garet Bejl.

Španci su do drugog gola došli posle svega 12. minuta, u 59. minutu kada je Karim Benzema glavom spustio loptu za Lukasa.

Real je prvi na tabeli sa 12 bodova a Roma ima devet.

Preokret u Moskvi

Plzenj je pobedio CSKA iz Moskve sa 2:1. Obe ekipe imaju po četiri boda i boriće se za plasman u Ligu Evrope. CSKA je vrlo rano došao do vođstva nakon realizovanog penala. Čak je i ekipa iz Češke imala priliku da poravna rezultat sa bele tačke, ali nisu bili uspešni. Međutim, Plzenj nije poklekao nakon toga, već uspeo da dođe do izjednačenja i do velika tri boda u 81. minutu kada su poglodili mrežu za 1:2 u Moskvi.