Fudbal

River Plate šampion Kupa Libertadores

River

Fudbaleri River Plejta pobedili su u dramatičnom i istorijskom finalu najvećeg rivala Boku Juniors i osvojili titulu Kopa Libertadores.

Na punom stadionu “Santjago Bernabeu” u Madridu River je slavio posle preokreta i produžetaka, rezultatom 3:1.

Prvi susret odigran na “Bombonjeri” završen je nerešeno 2:2, da bi posle nemilih događaja revanš utakmicu zakazali u prestonicu Španije.

Regularni deo završen je rezultatom 1:1.

boca juniors river plate

Goal.comBoca Juniors River Plate 2018

Boka je povela golom Darija Benedetoa krajem prvog poluvremena, da bi sredinom nastavka izjednačio je Lukas Prato.  Tako se otišlo u produžetke, gde je u heroja Rivera izrastao Huan Kintero.

Kolumbijac je u 109. minutu doneo prednost Riveru, a onda u nadoknadi vremena izbacio loptu i asistirao Gonsalu Martinesu koji je potvrdio najveću pobedu u istoriji kluba.

River je tako su došli do četvrtog trofeja šampiona Južne Amerike, ali sigurno najvredniju jer je pobeđen večiti rival, ali i sprečen da postane najuspešniji klub u takmičenju.

Boka je šest puta dizala trofej Kopa Libertadores i da je večeras trijumfovala, izjednačila bi se sa Indepedijenteom, sedmostrukim šampionom Južne Amerike.

River i Boka su do sada odigrali 248 međusobnih utakmica, a tim sa “Bombonjere” je uspešniji sa 88 trijumfa. River je 82. put slavio, a 78 puta je meč završen bez pobednika.