Fudbal

Rusija preko penala izbacila Španiju sa Svetskog prvenstva

Fudbaleri Rusije izbacili su Španiju sa Svetskog prvenstva u Rusiji posle penala 4:3. Glavni junak pobede Rusa je golman Igor Akinfejev koji je odbranio dva jedanaesterca u penal seriji.

Španija – Rusija 1:1 u regularnom toku

Rusi su već na startu meča ugrozili svoj plasman tako što je Ignaševič ubacio loptu u sopstvenu mrežu nakon prekida Španaca. Malo kasnije, u šesnaesteru Španije Pike je igrao rukom što je rezultiralo da sudija pokaže na belu tačku.

Džiba je bio siguran sa bele tačke i tako doneo izjednačenje. Španci u narednih 75. minuta i više nisu imali rešenje ni pravu priliku da promene rezultat – Rusi su se odlično branili.

Posle regularnih 90. minuta, usledili su produžeci, a potom penali gde je gomlan Rusije Akinfejev bio igrač utakmice.

Getty images/b92

Akinfejev je uspeo da odbrani dva penala, a poslednji penal Aspasu je odbranio skoro sjajnom reakcijom leve noge.