Evropski fudbal

Siti naneo prvi poraz Liverpulu i uzdrmao pohod ka tituli

ball
sky sports

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Liverpul u meču 21. kola Premijer lige sa 2:1 na svom Etihadu im naneli prvi poraz u ligi ove sezone.

“Građanima” je ova pobeda bila neophodna kako bi se približio Liverpulu na samo četiri boda i zadržao veće šanse da ih ugrozi u borbi za titulu.

Golove za Siti postigli su Serhio Aguero i Liroj Sane, a strelac jedinog gola za Liverpul bio je Roberto Firmino.

Prvi minuti utakmice protekli su u presingu i inicijativi Mančester sitija, što je i bilo očekivano. Međutim, vrlo malo je bilo dovoljno Liperpulu da pokaže čari svoje igre i zapreti golu Edersona.

Prva prava šansa za “redse” dolazi u 18. minutu posle dobre kombinacije na sredini terena. Salah istrčava po sredini i produžava za Manea koji se ubacivao u kazneni prostor.

Mane šutira, a lopta prolazi pored Edersona i pogađa stativu, ona se odbija nazad u polje, a Stouns i Ederson trče ka njoj, te defanzivac napucava svog golmana.

Lopta se odbija ka golu i prelazi gol-liniju, ali je falio tačno centimetar da pređe celim obimom i Liverpul je ostao bez gola.

1,1 cm je falio da bi sudija pokazao na centar/

Kun Aguero na isteku 40. minuta, posle nekoliko jakih napada i pritisaka na odbranu gostiju, postiže gol i Siti odlazi na poluvreme sa rezultatom 1:0.

U 64. minutu Liverpul dolazi do izjednačenja, nakon nekoliko napada i posle odličnog centaršuta Arnolda.

Arnold je poslao dugu loptu na drugu stativu za Robertsona, Danilo je ostao “kratak” u skoku i nije uspeo da je preseče, a Robertson je spustio do Firmina koji je glavom ubacio loptu u mrežu.

Mančester je potom žestoko krenuo u napad, ali sa dozom nervoze i nesigurnosti, te je nekoliko obećavajućih napada protraćeno lošim dodavanjem i slabom komunikacijom sagirača.

Međutim, osam minuta kasnije, Liroj Sane, nakon odličnog pasa Sterlinga šutira levicom i lopta pravo uz stativu odlazi u gol Alisona za konačnih 2:1.

Siti je uspeo da se odbrani i do kraja sačuva pobedu.

“Građani” sada imaju 50 bodova i na drugom su mestu, a Liverpul ima 54 boda na čelu Premijer lige.