Evropski fudbal

Siti već na poluvremenu osigurao pobedu, nemoćan Sautempton

siti

Građani su već na poluvremenu imali vođstvo od 3:1 i mirno priveli meč kraju.

Nakon dva vezana poraza u Premijer ligi koja su mu veoma otežali u trci za šampionsku titulu sa Liverpulom, Siti je kao gost savladao Sautempton sa 3:1 u utakmici 20. kola.

Ekipa Pepa Gvardiole je u meč ušla svesni da bi ih još jedna loša partija mnogo koštala, u ovom slučaju bio i nerešen rezultat, a to bi značilo da se Siti predaje u trci za pehar u poslednjem kolu u ovog godini.

Gosti su krenuli munjevito, već u desetom minutu Bernardo Silva prolazi po desnoj strani i šalje loptu na peterac, gde je spremo dočekuje David Silva i postiže pogodak.

Nakon pogotka, fudbaleri Sitija nastavljaju sa napadima, ali realizacije nije bilo. Situaciju koristi domaćin i u 37. minutu Pjer Emil Hojberg oduzeo loptu na 30 metara, krenuo ka protivničkom golu i preciznim udarcem smestio loptu pod prečku za vraćanje domaćina u igru.

Siti ovaj put nije klonuo posle primljenog gola kao u predhodnim mečevima, uz malo sreće. Rahim Sterling je prošao po levoj strani probao da centrira na peterac, lopta je zakačila Džejmsa Vorda Prousa i prevarila golmana Svetaca.

Treći gol postiže Serhijo Aguero u trećem minutu nadoknade nakon asistencije mladog Zinčenka.

Sautempton je završio meč sa desetoricom igrača jer je direktan crveni karton pet minuta pre kraja dobio Hojbjerg zbog starta na Fernandinju.