SP 2018

Švajcarci idu kući, Švedska se plasirala u četvrtfinale

Fudbalska reprezentacija Švedske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je pobedila selekciju Švajcarske sa 1:0.

Švedska će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika poslednjeg meča osmine finala, Engleska – Kolumbija.

Fudbaleri Švedske su bili bolji rival u prvom poluvremenu, imali su bolje šanse, a najbolje su propustili Markus Berg u 28. i Albin Ekdal u 41. minutu.

Šveđani su do prednosti stigli u 66. minutu golom Forsberga. Fudbaler Lajpciga je prošao kroz protivničku odbranu i potom šutirao sa ivice šesnaesterca.

U 93. minutu, a sudija Damir Skomina je pokazao na belu tačku i crveni karton fudbaleru Švajcarske.

Međutim, nakon konsultacija s VAR sistemom, arbitar je promenio odluku i pokazao da je prekršaj ipak bio van kaznenog prostora. Toivonen je izveo slobodan udarac, ali rezultat se nije promenio.