Fudbal

Trofej ostaje na Starom kontinentu – Belgija izbacila Brazil (2:1)

Belgija je savladala reprezentaciju Brazila sa 2:1 u četvrtfinalnoj fazi Svetskog prvenstva i tako najavila susret sa Francuskom

Belgija je posle 1986. godine ponovo u polufinalu Mondijala, dok je Brazil poslednjih šest puta kada je eliminisan ispao od ekipe sa Starog kontinenta.

Belgija je vezala šest pobeda za redom od starta Mondijala, a sledeći rival u polufinalu im je Francuska koja je savladala Urugvaj sa 2:0.

Belgija je povela na startu meča autogolom Fernandinja, nakon što ga je lopta pogodila u lakat posle izvedenog kornera i završila u mreži.

Prednost je duplirana u 31. minutu kada je Lukaku poveo kontru sa sredine terena, odložio loptu na desnu stranu De Bruineu koji je opalio sa 17 metara pravo u gol Alisona.

Renato Augusto je samo tri minuta po ulasku na asistenciju Koutinja glavom uspeo da smanji rezultat, a Brazilci su do kraja nastavili da opsedaju gol Belgije.

Nekoliko dobrih šansi, prvo Koutinja, a u nadoknadi i Nejmara, međutim Kurtoa je pokazao svoje sposobnosti i uspeo da sačuva mrežu svoje reprezentacije.

Na turniru su ostali samo predstavnici Evrope, što znači da će trofej ostati na Starom kontinentu.

Sudija Milorad Mažić odlično je obavio posao, bilo je nekoliko diskutabilnih situacija, radio je i VAR, ali sudijski tim se još jednom pokazao na visini zadatka.