Evropski fudbal

Valensija izborila tri boda u Đironi, sa igračem manje!

LaLiga

“Slepi miševi” su dobili veoma napet meč u Đironi, sa igračem manje na terenu. Oni su pobedom u gostima, ušli u trku za prolaz u Ligu Evrope.

Presudan gol viđen je u poslednjem minutu meča, kada se već mislilo da je kraj i da će rezutat ostati nerešen, Feran Tores je iskoristio priliku pored užasne postavke odbrane domaćina, pronašao prazan prostor i olako savladao nemoćnog golmana Bonoa. Gosti su igrali od 72. minuta bez isključenog Argentinca Ronkalje.

Ekipa Valensije je povela golom Portugalca Guedeša nakon lepe akcije i asistencije Rodriga. Ali osam minuta kasnije, bek Đirone Rodrigo je nakon sjajnog centaršuta Granelja iz slobodnog udarca postigao gol za 1:1.

U drugom delu susreta, Danijel Pareho je šutom po zemlji sa dvadesetak metara iskoristio loše postavljanje golmana Đirone i doneo novu prednost gostima.

Međutim uz pomoć video tehnologije sudija je dosudio penal za domaći tim. Urugvajac Stuani je bio precizan sa bele tačkea. Tada je sve ukazivalo da će utakmica biti završena nerešenim rezultatom, sve dok se nije pojavio Tores.