Evropski fudbal

Vardi, prvim golom u Novoj godini, savladao Everton

lester
(Image: Plumb Images)

Ekipa Lestera u prvoj utakmici Premijer lige u 2019. godini savladala je Everton rezultatom 1:0.

Gostima je doneo pobedu Džejmi Vardi golom u 58. minutu asistencijom Rikarda Pereire. Jedini pogodak na meču viđen je u 58. minutu kada je grešku defanzivca domaćih Majkla Kina iskoristi Pereira a potom asistirao Vardiju, koji je savladao Džordana Pikforda.

Everton je najbolju šansu za pogodak imao u 19. minutu, kada je Džondžo Keni pogodio prečku.

Klod Puel je upisao 50. meč na klupi Lisica, a sto je veoma bitno treću pobedu u poslednje četiri utakmice.

Lester je nakon 21. kola sedmi na tabeli sa 31 bodom, dok Everton ima samo jednu pobedu u prethodnih osam mečeva i sa 27 bodova ostao je na desetoj poziciji koju deli sa Vest Hemom.

Ekipa Lestera u sledećem kolu (12.1) dočekuje Sautempton, dok Everton dan ranije na Gudisonu igra sa Bornmutom.