Fudbal

(VIDEO) Zvezda u 2. kolu kvalifikacija za LŠ, užasan start Gobeljića – Čuka slavila i u Jermeniji

Gobeljić
Youtube printskrin

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su sinoć u Beogradu u revanš utakmici prvog kola pobedili litvansku Suduvu sa 2:1 (2:0).

Čukarički u drugom kolu Lige Evrope

Još jedan srpski klub ostvario je plasman u drugo kolo, ali Lige Evrope – Čukarički, koji će narednu borbu voditi protiv najverovatnije protiv norveškog Moldea.

Posle očajnog izdanja u Litvaniji, Zvezda je opravdala kvalitet i razliku između ova dva tima nakon pružene dobre partije, pogotovo u prvom delu meča. Golove su postigli Boaći u 4. minutu i Marko Marin u 28. minutu. Gol za goste postigao je Topčagić u finišu meča.

Senku na ovo slavlje bacio je mladi fudbaler Zvezde, Marko Gobeljić, koji je krvnički startovao na igrača gostujuće ekipe i teško ga povredio. Gobeljić jeste dobio crveni karton, ali to nikako nije moglo da nadoknadi ono što je učinio protivniku, kao i svom timu.

Nezreo i veoma loš potez mladog igrača koštao je protivnika veoma teške povrede posle koje možda neće moći da nastavi karijeru, a istovremeno isključenjem sa terena ostavio je svoku ekipu na cedilu u 60. minutu igre u fazi plasmana u Ligu šampiona.