Košarka

Zvezda slavila u prvom meču, Partizan nezadovoljan suđenjem

U dramatičnom meču Zvezda je povela 1:0 protiv Partizana u finalu Super lige gde brani titulu.

Zvezda je šuterski otvorila meč, uglavnom pogađajući trojke Patizan se držao i jurio za rezultatom kako se crvno-beli ne bi odlepili kojim poenom više. Međutim pred sam kraj prve denice, razlika raste, da bi u drugom poluvremenu su crveno-beli bili dvocifreni.

Sve do tehničke Nikoli Jankoviću, a potom je Pejdž vezao dve trojke i Partizan je u 25. minutu prišao na 52:56, nedugo potom i na 54:57 posle poena Veličkovića iz drugog napada, pa je trener Zvezde Tomić reagovao tajm autom. Dao je rezultat, Dobrić je ubacio trojku za 60:54.

Kada je došlo do dramatične završnice i rezultatskog košca – Veličković je ubacio jedno od dva bacanja (91:96), ali je posle dvadesetak sekundi uspeo da ukrade loptu, Pejdž je ubacio trojku sedam sekundi pre kraja za 94:96.

Pejdž je potom faulirao Davidovca koji je pogodio oba bacanja (98:94) i tu drami definitivno bio kraj iako je do kraja ostalo pet sekundi. Zvezda je slavila u prvom meču.

Trinkijeri izjava:

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri nezadovoljan je suđenjem u večerašnjoj utakmici protiv Crvene zvezde, rekavši da je dosuđen preveliki broj faulova, kao i da je trpeo uvrede tokom celog meča.