ABA Liga

Zvezda ubedljiva protiv Krke

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u poslednjoj utakmici 14. kola ABA lige Krku u Beogradu rezultatom 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14).

Tim Dragana Šakote se mučio u prvih 20 minuta, a zatim u nastavku dodao gas i zabeležio ubedljivu pobedu.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini kada je Zvezda stegla odbranu, posebno na spoljnim pozicijama. Krki je zbog druge nesportske lične greške, isključen Ivan Ramljak, koji je do treće deonice držao rezultatski svoj tim u igri. Veliki broj izgubljenih lopti koštao je Krku ubedljivog neuspeha.

Crvenu zvezdu je do pobede vodio Beron sa 16 poena, dok su Simanić i Davidovac postigli po 13 koševa. Lazić se zaustavio na 12 poena. Kod Krke je Kouzi ubacio 19 poena, a Marineli 13.